Případy naší kanceláře – Kancelář pro uvádění zpráv na pravou míru

Případy z naší kanceláře

Tomáš Fijala – bez vůně fialek

Tomáš nás zaujal hned dvěma způsoby. Za prvé, vystupuje pod svým opravdovým jménem. A to se dnes na internetu cení. Názory psané pod smyšlenými přezdívkami mají obvykle naprosto minimální hodnotu.

pokračování

Jéňa Hamánek, zlost rostoucí z hlouposti

Jedním z nejvíce aktivních lidí v diskusích o ES je člověk vystupující pod jménem Jéňa Hamánek. Příspěvky Jéni Hamánka jsou obvykle mimořádně zlé a nepřátelské. A tak nás od samého počátku tento člověk zajímal.

pokračování...

Místo, kde pravdu nepotkáš – ES pravdivě

Původně jsme o této skupině ani psát nechtěli. Byla pro nás vždy užitečným místem, kde jsme nacházeli trolly pro svá šetření. Ovšem pak stránka začala tvrdit, že žádné příspěvky nemaže a nikoho neblokuje a nám mnoho lidí naopak psalo, že jim stránka smazala příspěvky i přístup. A tak jsme se rozhodli provést své šetření.

pokračování...

Tomáš Wegner - chlap co lže snadněji nežli dýchá

Na začátku jsme zachytili příběh, ve kterém Tomáš Wegner, řidič kamionu, vypráví o tom, jak mu v ES bezdůvodně nevyřídili úvěr a on tak nemohl stavět dům. Trochu divné, říkali jsme si v kanceláři. Proč by bezdůvodně nevyřídili úvěr, když tisíce jiných vyřizují?

pokračování...

Dominik Hofbauer, chlap co se přepočítal

Podařil se nám pěkný úlovek na internetu. Je vzácné pokud se někdo dokáže pod své příspěvky podepsat. Dominik Hofbauer takovou výjimkou je a své příspěvky podepisuje. A co více. Dominik píše silné emotivní příspěvky o tom jak byl podvedený. Tedy konečně něco, kde můžeme zapátrat.

pokračování...

Kateřina Kloudová, učebnicový příklad trolla

Narazili jsme na zajímavý příspěvek a dokonce vzácně podepsaný. Kateřina Kloudová hledá spojence pro soud, který jí právě čeká. Tedy konečně jméno a konečně možnost začít pátrat po všech okolnostech.

pokračování...

Advokátka Juráčková aneb parazit může mít i kabát advokáta

Odhalování internetových nepravd nás často skvěle pobaví. Občas však také šokuje. Příběh advokátky Juráčkové byl ten druhý případ. Přitom vše začalo tak nenápadně. Na internetu se opakovaně objevoval příspěvek podezřele vychvalující práci konkrétní jedné advokátky.

pokračování...

Hezký příklad polopravdy

Taky jsme s manželkou žili v takto bláhové představě. Typový dům jsme nechtěli, ale dům dle našich představ. Na schůzce nám manažer řekl, že to není problém. My měli rozpočet 3 mil. Kč. Pouze nám řekl, jak může být...

pokračování...

Malý návod jak poznat velkého Trolla

V tomto případě jsme neprošetřovali konkrétní jeden případ. Spíše Vám chceme předat návod, jak poznat příspěvek napsaný Trollem a jak sebou nenechat manipulovat. Nasbírali jsme tuto zkušenost na desítkách příkladů a snad Vám tedy přijde vhod.

pokračování

Hypotéku nám nevyřídili…

Shledali jsme toto téma za zajímavé a s nadšením se tedy vydali bádat. Zajímalo nás, proč mnozí hypotéku v ES najdou a někdo jiný nikoliv?

pokračování...

Projekt pořídím za 30.000 Kč

Někdo říká, že projekt lze pořídit za 30.000 Kč, někdo jiný zase, že projekt stojí 300.000 Kč, jak to tedy je?

pokračování...

Když odstoupíte od smlouvy budete platit obrovskou sankci

Mnoho příspěvků, které jsme našli toto tvrdí velmi podobně. Opravdu? Tedy pustili jsme se do šetření, jak to se sankcí v Ekonomkách je.

pokračování...

Zaplatil jsem 200.000 za nic, ani nekopli do země…

Asi úplně nejčastější příspěvek v nejrůznějších diskuzích, na který jsme stále naráželi. Příspěvky stejné jen částka se mění.

pokračování...
starší případy