Jéňa Hamánek, zlost rostoucí z hlouposti

Zadání případu

Jedním z nejvíce aktivních lidí v diskusích o ES je člověk vystupující pod jménem Jéňa Hamánek. Příspěvky Jéni Hamánka jsou obvykle mimořádně zlé a nepřátelské. A tak nás od samého počátku tento člověk zajímal. Co mu musely ES udělat, že někdo píše tak afektované příspěvky? Vrtalo nám hlavou, kde se bere zlost a afektovanost tohoto člověka? A přirozeně také kdo to je?

Kdo jméno tají, ví obvykle proč 🙂

Opakovaně jsme se Jéni Hamánka ptali na jeho skutečné jméno. Opakovaně nám ho odmítal sdělit. A když už jsme se ptali příliš dlouho raději nám zakázal přístup do skupiny, o které on tvrdí, že jí jde o pravdu. 🙂 Život nás naučil, že kdo jméno tají ví proč. Kdo jméno tají obvykle na internetu, neříká pravdu, či v případě Jéni Hamánka neříká celou pravdu.

Šetření

Jéňa Hamánek je ve skutečnosti Jan Haman. Pravda, nebyla to tak velká hádanka, jak jsme nejprve mysleli.

Jan Haman 2014 objednal dům. Protože neměl svůj projekt objednal také projekt domu.

Pokud by Jan Haman stavěl dům s ES projekt domu by získal zcela zdarma. V případě, že by dům s ES nestavěl, dohodl se Jan Haman ve smlouvě s ES, že projekt zaplatí v ceníkové ceně.

Vše šlo snadno a hladce. Projekt byl hotový, vyřizovalo se stavební povolení, stavba byla připravena. V ten moment se ozval Jan Haman své manažerce financí a s pláčem oznámil, že ho opustila přítelkyně. Jan Haman je prodavačem, stavba domu z jednoho platu prodavače rázem nebyla možná.

Jan Haman dostal od ES nabídku, celý projekt na dva roky přerušit a počkat až vyřeší svoji situaci. Možnost odkladu by ho uchránila od povinnosti platit náklady projektu. Jan Haman se rozhodl projekt ukončit, požádal o slevu a splátkový kalendář. ES mu odpustili všechny sankce, daly slevu z projektu a umožnily bezúročný splátkový kalendář. Součástí dohody byla i možnost, že se Jan Haman později vrátí k záměru postavit dům a i v takovém případě by projekt získal zdarma. Tedy zaplacené peníze by byly odečteny od ceny stavby.

Jan Haman za přístup právníkovi ES poděkoval a stal se Jéňou Hamánkem největším pomlouvačem práce Ekonomických staveb.

Pokřivený

Je to zvláštní charakterový rys, kdy uzavřete dohodu, podáte si ruku jako Jan Haman, abyste později stejnou dohodu jako Jéňa Hamánek kritizovali. Je zvláštní vadou, při jednání děkovat za odpuštěné sankce, děkovat za slevu z projektu, děkovat za dlouhý splátkový kalendář bez úroku. A za pár týdnu partnera pomluvit. Je zvláštní vadou charakteru pokud tváří v tvář se chová přátelsky a za rohem statní pomlouvat.

Znáte další takové jako je Jan Haman?

Názor rostoucí z neznalosti a zalévaný ignorancí

Jéňa Hamánek sám o sobě říká, že je obyčejná prodavačka. V Kanceláři myslíme, že na prodavačkách není nic obyčejného. Jéňa Hamánek možná jen tímto příměrem chtěl říci, že není dost chytrý, aby rozuměl všem složitostem stavby domu.

Z této malé chytrosti také plyne celá jeho zloba. Jan Haman nechápe, proč za projekt platí tolik peněz. ”Když přeci typový projekt jde koupit za 30.000 Kč, jak nám vysvětloval.” Nechápe rozdíl mezi typovým projektem pro stavebním povolení a individuálním projektem pro stavbu. Jan Haman zjevně nechápe, že to nejpodstatnější, co každá stavební firma má je její stavební kapacita. Nechápe, že když pro sebe zablokuje stavební kapacity a tyto nevyužije způsobuje stavební firmě obrovskou škodu. Jan Haman nedomyslel, že pokud by v ES neposkytli splátkový kalendář a účtovali sankce zaplatil by dvakrát více.

Jan Haman alias Jéňa Hamánek vytvořil názor na základně neznalosti. Tento zalévá ignorancí. A jak mnoho jiných Bohem méně obdařených svůj názor hájí agresivitou. Protože tam, kde není znalost nic jiného nežli agresivita nezbývá.

Komu není zhůry dáno, tomu není pomoci …

Hodnocení doktora Vlacha

Dnes vyšla studie slovutného Andrew Keena. Ten, ve své knize vysvětluje, jak pro méně inteligencí obdařené lidi je anonymita internetu naprostým zlem. Jak s nižší inteligencí anonymita nechává vyniknout těm nejhorším vlastnostem člověka. A jak ho tato spirála temna postupně pohlcuje. Andrew Keen vysvětluje, jak se snižujícím se vzděláním narůstá princip vytvářet si silný názor na slabé znalosti.

Jéňa Hamánek alias Jan Haman odpovídá tomuto příkladu. Někteří lidé za své neúspěchy, viní vždy ty druhé. Hloupost a zášť celou historii lidstva vytvářejí radikalismus. Jéňa Hamánek nepochopil, co obnáší individuální projekt, nepochopil jak velký problém je nevyužít stavební kapacity. Radikalismem zakrývá svoji neznalost a charakterovou pokřivenost.

No a my když čteme nějaké radikální příspěvky na internetu, přemýšlejme, zdali autor myšlenky mluví o věcech, kterým opravdu rozumí. Ptejme, co jeho radikalismus pohání. Protože zatemněný rozum oslnivé myšlenky nevydá. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *