Místo, kde pravdu nepotkáš – ES pravdivě

Zadání případu

Původně jsme o této skupině ani psát nechtěli. Byla pro nás vždy užitečným místem, kde jsme nacházeli trolly pro svá šetření. Ovšem pak stránka začala tvrdit, že žádné příspěvky nemaže a nikoho neblokuje a nám mnoho lidí naopak psalo, že jim stránka smazala příspěvky i přístup. A tak jsme se rozhodli provést své šetření. 🙂 Zajímalo nás:

  • Blokuje stránka pozitivní příspěvky ?
  • Jaká je úroveň diskuse zde ?
  • A konečně kdo za tím projektem stojí ?

Mažou či nemažou?

Vytvořili jsme účet naší kanceláře a přihlásili se k diskusi. Dali jsme si velmi záležet, aby naše příspěvky byly velmi mírné. Jen velmi zlehka jsme vysvětlovali ty úplně největší nepravdy. Na osobní afektované útoky jsme vůbec nereagovali a snažili se jen přinášet ověřitelná fakta.

Fakta a narovnávání nepravd byl celkem rychle kámen úrazu. Prvý příspěvek nám správce smazal čtvrtý den naší účasti. Ten stejný správce, který používá emailovou adresu @nemazemeprispevky nám smazal hned čtvrtý příspěvek. Pak už to byla rychlovka. Většinu příspěvků, které jsme vložili, správce smazal. Za tři týdny nám zcela odebral přístup do uzavřené skupiny.

Ostatním diskutujícím toto prezentoval tak, že jsme utekli a ještě po sobě smazali všechny své příspěvky. Musíme se v kanceláři smát tomu jak, opravdu zoufalou práci správce stránky se svými posluchači vede.

“Máme jen 8 zablokovaných”

Když se správce dostane pod tlak, že manipuluje diskusi a blokuje klienty s dobrou zkušeností, vytáhne Jéňa Hamánek opravdového králíka z klobouku. 🙂 Zveřejní, že stránka má jen 8 zablokovaných.

Jak je zvyklý i zde, dělá ze svých čtenářů pitomce. Stránka je uzavřenou skupinou. Abyste smazali všechny napsané příspěvky a znemožnili napsat nové, stačí Vám odebrat dotyčnému přístup do uzavřené skupiny. Tedy Jéňa Hamánek, který říká, že nemaže příspěvky má jen 8 blokovaných a stovky těch, které ze skupiny vykázal, protože říkali věci nehodící se. 🙂

Úroveň stránky – žumpa

Přístupu správce pak odpovídá úroveň. Pozitivní příspěvky, či jen reálná diskuse je nemožná. Pokud chce někdo diskutovat, je okamžitě osobně dehonestován. Správce, který by měl dbát na úroveň je zároveň největším křupanem stránky. A diskuse tomuto odpovídají.

Příspěvky pozitivní znamenají okamžité vyloučení ze skupiny. Úroveň diskuse pak jednobarevná jako u mladých fašistů. Jednobarevností a nízkou úrovní příspěvků je pak stránka naprosto nezajímavá pro toho, kdo chce opravdu vědět.

Aktivních je na stránce cca 30 lidí. A ti přinášejí opravdový ohňostroj hlouposti a stupidity. Bez schopnosti napsat zajímavý a věcný příspěvek. Bez schopnosti diskuse o podstatě. Jenže kdo by diskutoval, když všichni jsou vyloučeni, že ? 🙂 A tak je stránka ukázkou zoufalé neúrovně té nejhorší kvality, kterou na internetu najdete. Žumpa. Úroveň mnohem více vypovídá o pisatelých nežli o práci ES.

Kdo za tím stojí

Analyzovali jsme těch 30 na stránce aktivních. Jejich příběhy jsou jak přes kopírák. Odsouzený soudem pro nezaplacení teď na stránce vystupuje jako poškozený. Zloděj vydává se za okradeného. Aktivně pak také vystupují ti, které soud teprve čeká a kteří hledají návod, jak se placení vyhnout.

Některé z aktivních jsme již v naší kanceláři zpracovali, ostatní zpracujeme. 🙂

Dominik Hofbauer – soudem dosouzený dlužník, kterého za nepravdomluvného označila policie i soudce v rozsudku. http://www.es-kancelar.cz/dominik-hofbauer-chlap-co-se-prepocital/

Tomáš Wegner člověk, který i nám lhal do posledního dechu i v době, když už věděl, že lež je jasná. Soudem odsouzený dlužník, který Vám bude tvrdit, že nemá žádnou exekuci i když mu dáte seznam exekucí před nos. Až když jsme mu ukázali jeho výpověď na policii, kde exekuce přiznal, nevěděl kam pro další lež skočit. 🙂 http://www.es-kancelar.cz/tomas-wegner-chlap-co-lze-snadneji-nezli-dycha/

Tajný úkol pod tímto názvem se nám schovává Kateřina Kloudová. Ta už v diskusi vystřídala sedm různých profilů. Vždy, když se prozradí, že pod přezdívkou je schovaná právě ona utíká se schovat do jiného jména. Není divu s jejím příběhem. 🙂 http://www.es-kancelar.cz/katerina-kloudova-ucebnicovy-priklad-trolla/

Advokátka Juráčková pod svým jménem i pod falešnými identitami na stránce vystupuje advokátka Juráčková. Možná jediný advokát v zemi, který má exekuce a často zakázanou činnost v advokacii. 🙂 Advokátka, která na stránce lidem radí odstoupit od smlouvy nic neplatit. Advokátka, která slibuje výhru, i když prohrává 95% sporů. Dlouho jsme mysleli, zdali stránka není jejím zoufalým podnikatelským projektem. http://www.es-kancelar.cz/advokatka-jurackova-aneb-parazit-muze-mit-i-kabat-advokata/

Jeňa Hamánek chlap, kterého opustila žena a on se za to zlobí na ES. Jeho příběh najdete zde: http://www.es-kancelar.cz/jena-hamanek-zlost-rostouci-z-hlouposti/

Lucie Gálová i s manželem Klientka utopená v dluzích, která se na ES zlobila, že otěhotněla. Odsouzená pro nezaplacení dluhů pochopitelně. http://www.es-kancelar.cz/trollove-v-krabici/lucie-galova-je-troll/

Alenka Vlčková, která nemohla dostat úvěr pro vážné záznamy v registrech. Ovšem zlobila se na jiné. 🙂 http://www.es-kancelar.cz/trollove-v-krabici/alenka-vlckova-je-troll/

To jsou lidé, kteří vytvořili nejvíce příspěvků na stránce. Lidé již z podstaty své situace naprosto neobjektivní a zle zaujatí. Není možné očekávat, že člověk odsouzený soudem přinese objektivní hodnocení.

Témata skupiny

Skupina má tři opakující se témata. ES nestaví žádné domy. Zrušil jsem objednávku a teď se divím, že musím platit projekt. A nevyřídili mně hypotéku.

Už samotné zpracování témat ukazuje na zoufale nízkou úroveň diskutujících. A neplatí jen u tohoto projektu, ale i o jiných částech internetu. Že nás dokáže znovu a znovu překvapit, jak nízké myšlení lze na českém internetu potkat.

Přirozeně kdo chce, snadno najde velké množství stavěných domů ES. Stačí jen připojit jejich regionální FB skupiny a každý napočítá stovky aktivních staveb. Každý jen trochu rozumný člověk ví, že pokud objedná dům a později objednávku zruší, bude muset zaplatit. A když jsme zkoumali případy klientů, kteří neměli vyřízenou hypotéku, bylo to vždy stejné. Během úvěru se našly zatajované exekuce či insolvence. Je přeci odpovědností každého, v jakém stavu má své finance.

No tak tady hezky platí, komu není shůry dáno, tomu není pomoci.

Hodnocení doktora Vlacha

Je to škoda. Projekt, kde se budou setkávat reální klienti ES, ovšem bez moderace Ekonomických staveb by měl velký smysl. Ekonomické stavby jsou fenoménem doby s velkým přesahem do populace. Taková skupina by tedy měla význam.

Už to tak bývá, že objektivní skupinu nemohou tvořit neobjektivní lidé. Má li mít skupina úroveň, nemohou tuto dělat lidé morálně retardovaní. Odsouzený dlužník nemá předpoklad morální, ani objektivní.

Nízká úroveň skupinu zabila. Po pěkném nárůstu členů se sledovanost vytratila. Užít si špetku bulváru může být jednou zajímavá. Nikdo však nemá chuť sledovat emocionální zvratky vícekrát. ES mají 330.000 fanoušků. Nízká úroveň skupiny způsobila, že oslovila 1% z těchto. A to ještě polovina z nás jsme tam pro speciální vedlejší úkoly. Tedy promarněný potenciál.

Ekonomické stavby před měsícem otevřely regionální skupiny. Tedy místo, kde se setkávají již bydlící klienti a prezentují aktuální stavby v regionech. To je jistě chvályhodná myšlenka s velkým zájem fanoušků. Stále však zůstává povzdech, že na nějakou nezávislou skupinu by bylo místo. Nesměla by to však být skupina, která má pravdu jen v názvu. A muselo by jít o objektivitu, ne hloupou odvetu za prohrané soudy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *