Dominik Hofbauer,

chlap co se přepočítal

Zadání případu

Podařil se nám pěkný úlovek na internetu. Je vzácné pokud se někdo dokáže pod své příspěvky podepsat. Dominik Hofbauer takovou výjimkou je a své příspěvky podepisuje. A co více. Dominik píše silné emotivní příspěvky o tom jak byl podvedený. Tedy konečně něco, kde můžeme zapátrat. 🙂

Naše pátrání

Dominik Hofbauer není smyšlené jméno jako mnoho jiných Dominik opravdu byl v roce 2014 klientem ES. Zbytek příběhu už bohužel příliš zajímavý není.

Dominik si objednal stavbu domu. A protože neměl vlastní projekt objednal si také projekt domu.

Využil programu ES Maximální služba, který říká, že kdo staví s ES dům dostane ke stavbě projekt zdarma. Kdo dům stavět nebude zaplatí za projekt ceníkovou cenu.

Na zaplacení prvé zálohy Dominik své prostředky neměl. Vyplnil tedy žádost a půjčil si 170.000,-Kč.

Když byl projekt hotový, stavební povolení vydáno, když měl Dominik zaplatit prvou zálohu stavby, z hypotéky, kterou měl připravenou. Nezaplatil. Místo zaplacení poslal odstoupení od smlouvy o dílo. Smlouvu o dílo nedodržel. Projekt nezaplatil, půjčku nevrátil. Projekt použil a podle tohoto postavil svůj dům.

Poctivost a dodržování závazků není dána úplně každému na tomto světě.

Výhrůžky místo placení dluhů 

Různí lidé se ke svým dluhům staví různě. Většina své dluhy platí. Dominik zkusil vlastní unikátní cestu. Když byl urgován k vrácení půjčky odpověděl výhrůžkou:

”Budete li chtít po mne nějaké peníze připravte se na válku. Soudy, policie média. Vším Vám budu škodit.”

Dominik Hofbauer byl zjevně přesvědčený, že když přijde s vyhrožováním tak v ES již nebudou chtít zaplatit svoji práci. A zde se Dominik Houfbauer velmi přepočítal.

Všimli jsme si toho už i jiných případů. V ES mají dva zcela rozdílné postupy. Velmi vstřícně přistupují k lidem slušným. A celkem přísně k těm, kteří se zachovají nemorálně. 

Válečník co se přepočítal 

Dominik Hofbauer byl přesvědčený, že si nechá udělat projekt, podle tohoto postaví dům, ale za projekt platit nebude. Dominik Hofbauer si zřejmě smyslel, že když začne vyhrožovat mnohé firmy se raději stáhnout a své peníze nežádají. Tady se však Dominik přepočítal a soud mu jeho nepoctivost napočítal.

Rozsudek 41 Cm 59/ 2018 (máme k dispozici) rozhodl, že Dominik Hofbauer se v této věci choval krajně nepoctivě. Jeho nepravdy s humorem vyvrátil soud. A k původně nevrácené půjčce 170.000,-Kč přidal soud také pořádnou sankci. Dominik tak nakonec vrací 623.475,-Kč plus dalších 180.000,-Kč na nákladech řízení.

V tomto případě se nepoctivost opravdu nevyplatila.

Kdo chce moc nemá nic. A nebo také tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu. :) 

Hodnocení doktora Vlacha

Na internetu můžete číst vyjádření tohoto člověka, kde mluví o tom, že byl podveden. O tom jak jde k soudu a na policii. Pravda je však úplně opačná. Dominik Hofbauer nedodržel svoji smlouvu o dílo a nezaplatil za stavbu. Nedodržel ani svůj závazek zaplatit za projekt, když nebude stavět s ES a nevrátil ani půjčku. Soud mu jeho nepoctivost spočítal a policie jeho podání jako hloupé a nepravdivé dávno odmítla. Přesto Dominik Houfbauer obelhává své čtenáře a pravdu jim záměrně zastírá. A někteří jeho slovům ještě hlasitě tleskají. Budou to ti charakterem podobní ?

Ten který se na internetu dovolává práv žádný ze svých závazků nedodržel.

Je holt vlastností internetu, že i děvče úplně škaredé může se vydávat za krásku. A Dominik naprosto nepoctivý za ublíženého chudáka. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *