Alenka Vlčková je troll

Alenka Vlčková je troll

Charakteristika Alenky

Pěknou ukázkou nátlakového trolla je Alenka Vlčková. Charakteristickým znakem je vulgarita a snaha vytvářet “davové šílenství”.

Naše pátrání

Sama Alenka dle svých slov klientem ES nikdy nebyla. A zastupuje v této věci přítele, jehož jméno odmítá prozradit. Ne však dost dobře. S Alenkou jsme se skamarádili, jméno přítele zjistili a jako bonus také proč nebyla klientem přímo Alenka.

Alenka Vlčková, dobře věděla, proč jméno přítele v diskusích tají.

Tedy přítelem Alenky, za kterého píše nactiutrhačné příspěvky je (či byl) Petr Groer. Petrovo příběh v ES byl krátký a ne příliš zajímavý. Petr objednal dům a prý nevěděl, že má vážné záznamy v registrech *1. Při přípravě hypotéky na pozemek tyto záznamy na Petra “vyplavaly”. Petr dostal nabídku odložit stavbu o 18 měsíců, kdy už by bylo možné schválit hypotéku na výjimku. Petr čekat nechtěl a rozhodl se smlouvu ukončit.

V ES původně připravily pro Petra slevu z vyúčtované práce na 40.000 Kč. Pro Alenky pomlouvačné příspěvky však nakonec slevu zrušily a Petr za zrušenou objednávku domu a provedené práce musel zaplatit 60.000 Kč.

Sama Alenka Vlčková ve smlouvě nefigurovala, pro vážné záznamy v registrech. Její potíže s plněním závazků jsou extrémní a financování neumožňující.

No jo, no. Smlouvy nedodržuje. Závazky neplatí. Kam přijde, tam je v registrech. Když o sobě mluví, obraz světice vidíš. 

Hodnocení doktora Vlacha

Motivem trollování je nátlak. “Zítra Vám přítel zavolá a máte poslední možnost mu dát slevu. Ta reklama Vám za to nestojí.” Čteme v soukromé komunikaci Alenky s ES. Trollování pro nátlak je v Česku velmi častý způsob. Stejně tak, jako schovat se do davu, pokud troll ví, že jeho pozice není pravdivá.

Alenka trolluje pod tradiční vlajkou spravedlnosti všem spravedlivým. Ráda používá slova jako podvedení. Ovšem sama svými příspěvky podvádí. A její pozice rozhodně není spravedlivá. Objednat dům a nevěděl o svých registrech je hloupé. Nedočkavost a neochota čekat osmnáct měsíců na vymazání registrů je nezralost. Alenky urážlivé zprávy, kde se stylizace do role podvedené je značná neslušnost a zřejmě naplnění trestného činu pomluvy.

Nedivíme se ES, že zrušily slevu z vyúčtování. A nedivíme se ani, že zvažují mastnou žalobu pro pomluvu.

Poznámka pod čarou

*1 Záznamem v registrech je zesplatněný úvěr ČSOB z roku 2016. Zesplatnění úvěru je nepříjemný proces plný komunikace s bankou. Je tedy vyloučené, že by Petr o svém záznamu nevěděl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *